מאמרים

ללמוד איך ללמוד – סדנת מיומנויות למידה

תקציר:

אין זה סוד כי הכלים שיש ברשותנו היום כדי ללמוד אינם מצליחים לשרת אותנו בצורה מספקת כדי לענות על שלל הדרישות והגירויים שהחיים המודרנים מציבים בפנינו.
מצד אחד, הידע היום זמין לכולם ובמיידיות דרך האינטרנט. לא נדרש עוד חיפוש באינציקלופדיה ומילונים, ניתן למצוא תשובה מיידית דרך המחשב ואף דרך הטלפון לכל מה שאנו מחפשים.
זמינות הידע, הנפלאה כשלעצמה, הציבה בעיה של ניהול שלל הגירויים ויכולת להתרכז בחומרי הלימוד, כשלעצמם, לצערנו, לא תמיד “מרתקים”.

סדנה יחודית ובה דגש על האסטרטגיות הטובות ביותר כדי ללמוד יעיל יותר, מהר יותר, טוב יותר. סקירה של מחקרים אחרונים בעולם בתחום החינוך ויישום פרקטי שלהם על ידי הרגלים חדשים ופשוטים להצלחה בלימודים, תוך כדי התגברות על בעיות קשב וריכוז. סדנה שבה התאוריה הופכת מיד לפרקטיקה.

הנחות היסוד:

אין דרך אחת ללמוד!

המוח שלנו נפלא ובעל יכולות נהדרות,
לכל אחד מאתנו חוזקות וחולשות.
צריך להישען על החוזקות שלנו ולהתעלם מהחולשות.

למי זה מיועד:

לכל מי שרוצה לייעל את יכולת הלימוד, לשפר את היכולת להיות מרוכז יותר ולהצליח יותר בלימודים ובמבחנים.
הסדנה מתאימה ביותר לקהל הסטודנטים מכל הגילאים.

פורמט:

גרסה מקוצרת של 4 שעות
גרסה ארוכה יותר של 6 שעות

מה לומדים:

  • חלק ראשון: הנחות היסוד
    בחלק הראשון נכין לעצמנו את הקרקע: נבין כמה הנחות יסוד עלינו ומה צריך כדי שנלמד, מה זה ללמוד בכלל ואיך אפשר לעשות את זה טוב יותר.
  • חלק שני: פינת התכלס
    בחלק השני נמיר את המחקרים להרגלים פרקטיים שניתן לאמץ כדי ללמוד טוב יותר: איך לגשת לחומר כתוב, איך לתכנן את הקריאה, איך לסכם.
  • חלק שלישי: להתכונן למבחנים
    בחלק השלישי נתמקד באיך לעבור את המבחנים טוב יותר ואיך לצלוח את תקופת הבחינות בשלום. נרכוש לעצמנו דרכי פעולה כדי להטמיע טוב יותר את חומרי הלימוד.

צפו בשולמית אסיף מדברת על מיומנויות למידה בתכנית “המקצוענים” בערוץ 10