מאמרים

סדנת קריאה מהירה

מחקרים מדעיים הוכיחו זה מכבר כי המוח מעבד את הנתונים 400 מיקרו-שנייה לפני שמתבצעת ההבנה ברמה הלוגית המודעת. טכניקות לקריאה מהירה ידועות בכל העולם וידועים גם אנשי שם רבים היודעים להשתמש בהן, החל מנשיאי ארה”ב רוזלוולט, קנדי וקארטר ועד עורכי דין מפורסמים, רבנים ועוד. נוכל למצוא עקבות של טכניקות המקלות על הקריאה בעולמות עתיקים ובהם את הקריאה בתורה.

לקרוא מהר יותר הרבה יותר פשוט מכפי שניתן לחשוב: עלינו, קודם כל, לבטל את כל הגורמים המפריעים לנו בקריאה וזה כשלעצמו כבר יגביר בצורה מפתיעה את מהירות הקריאה. יישום של כמה כלים פשוטים יגביר את המהירות עוד יותר, עד למהירות סבירה של כ-1000 מילים בדקה.

אך כמו תמיד, כמו כל דבר בחיים, מה שיעשה עבורנו את ההבדל הוא האימון: ככל שנתאמן יותר, כך הקריאה המהירה תהפוך לטבעית וקצב הקריאה יתגבר. את האימון כבר תעשו אחרי הסדנה, בניחותא, עם כל קטע קריאה, הן אם מודפס והן אם במחשב, הנקרה בדרככם.

הסדנה עצמה מתחילה בקביעת נקודת המוצא ובהכרה בסיסית של הפיזיולוגיה של העין ושל המוח על מנת להבין מדוע ניתן לשפר את מהירות הקריאה. לאחר מכן נרכוש כלים פרקטיים היכולים להביא את מהירות הקריאה באופן מיידי עד פי 3 מהקצב ההתחלתי. הסדנה כוללת תרגול פרקטי של קריאה והבנת הנקרא.

משך הסדנה: 4 שעות אקדמיות. האווירה היא מקצועית, אך לא חמורת סבר. לימוד תווך כדי הנאה הינו חלק מהמתודולוגיה שלנו.

הסדנה מיועדת בעיקר לארגונים וחברות ועוד יותר לאוניברסיטאות, מכללות ובתי ספר. גופים המעוניינים לקיים סדנה מוזמנים לפנות אלינו לקבלת הצעת מחיר.

מידי פעם נקבעים תאריכים לסדנת קריאה מהירה פתוחה לקהל. התאריכים יופיעו באתר ובמידעון (ניוזלטר) החודשי שלנו. במקרה זה, המחיר למשתתף הוא 500 ש”ח בלבד. ההרשמה ישירה.

הנה מה שכתב לנו אחד המשתתפים בסדנת קריאה מהירה:

“שולמית הנכבדה, שלום!

רציתי לחזור ולהודות לך גם בכתב על הסדנא הקצרה והמאלפת שהיה לי העונג להשתתף בה. חברי ומי שיזם את בואנו, בן עמי ברנט, שותף מלא לתודתנו.

בברכה, סמי נחמיאס”