אינפורמה ישראל בע"מ
הזית 21 כרמי יוסף
טל. 08-9790871
פקס. 08-9790671
in-forma@in-forma.co.il

אנחנו מלמדים אותך להשתמש במוח שלך יותר טוב.
הכלים הטובים ביותר כדי לקרוא פי 5 מהר יותר, להבין יותר ולזכור יותר.

קריאה מהירה לילדים

השאלה הראשונה אותה אנו שואלים הינה האם ילד מסוגל לקרוא בקריאה מהירה?
והתשובה שלנו הינה: כן, בהחלט!

לאחר שהילד למד, הכיר והפנים את האותיות ומבנה השפה הבסיסי, ביכולתו לקרוא בצורה אחרת, שונה ואף טובה מצורת הקריאה הנלמדת בבתי הספר.

מטרתנו הינה לגרות את הילד להשתמש ברצון שלו לחקור ובסקרנות הטבעית שלו כדי לשאוף אל הידע ללא פחד מהמאמץ שבלימוד. לצורך כך אנו נעזרים בכלי שיתמוך בו ויאפשר לו להתמודד עם כלל חומרי הלימוד ביעילות רבה ובמהירות.

כך נחסוך ממנו את החוויה המצויה שעל פיה הלימוד הינו סבל ולכן אינו נעים ואינו כיף. כל אלה יקרו כאשר נעזור לו לרכוש כישורי קריאה מהירה, וכך יקבל יתרון ברור ומשמעותי לחייו.

בתקופה זו, באופן בולט לעומת תקופות קודמות, אנו רואים ילדים רבים, בעלי יכולות גבוהות ואינטליגנציה, המתקשים לקרוא כפי שמוצע להם בבית הספר ולכן מתקשים בלימודים. ילדים רבים מאובחנים כלוקים בדיסלקציה וכבעלי לקות למידה זו או אחרת. חלק גדול מהבעיות האלה ניתנות לפתרון על ידי הצעת אפשרות אחרת – אפשרות לשימוש בחלקים נוספים של המוח האנושי על מנת לקרוא, ללמוד בצורה אחרת ולעתים להפסיק את הצורך בתרופות.

שיטת הקריאה התלת מימדית מבוססת על שיטת 'החינוך לאלף השלישי' © המביאה בחשבון את ההבדלים בין הילדים ואת נטיותיהם האישיות. כאן, תפקיד המחנך הינו לתמוך בילד בשיפור כשרונותיו ויכולותיו ולהעניק לו כלים שיעזרו לו להתוות את דרכו שלו בחיים.

קורס הקריאה התלת מימדית מרגיל את הילד לפתח כבר מגיל צעיר עוד חלקים במוחו, חלקים שעוזרים לו לשנות דפוסי חשיבה שאינם עוזרים לו. כל זה נעשה בשימוש בטכניקות משחקיות שאותן אנו עושים ברצינות ובקלילות.
בנוסף, השיטה מעניקה יתרונות כאלה:
• תמצות נושאים גדולים ומקיפים במספר מילים.
• פיתוח היכולת לקרוא לנתונים מהזיכרון שלנו על-פי רצוננו.
• יצירה של הקשרים נוספים, חדשים ומקוריים בין חומר שאנו לומדים לחומר שכבר למדנו ואיתו הבנות חדשות ויכולות חדשות.
• זיהוי נתון במסד נתונים
• יכולת הפרדה בין העיקר והמרכזי לתפל ולמשני באופן התואם את המטרה.

במהלך הקורסים שעשינו,שבהם השתתפו ילדים מגיל 11, ראינו כי השיטה מיושמת על ידם בהצלחה רבה ובקלות. ואכן,זהו גיל שבו יותר קל ללמוד.
אבל- תנאי אחד הינו הכרחי כדי להשתתף  בקורס הקריאה הזה – הילד הוא זה שרוצה ללמוד את השיטה הזו! הוא רוצה ללמוד, שואף לחקור ולדעת יותר ומוכן להקדיש לכך מאמץ, גם אם בשלב זה בחייו המאמץ אינו גדול באופן יחסי. עלינו לגרות אותו לרצות יותר מעצמו, לפתות אותו ולספר לו על מה שיוכל לעשות עם ההרגל החדש שיקנה לעצמו, כל הזמן שירוויח לעיסוקיו, כל הדברים שיעשה, כל הכישורים שירכוש.

למידע נוסף על קורס הקריאה התלת מימדית תוכלו לעבור לדף הבית.