אינפורמה ישראל בע"מ
הזית 21 כרמי יוסף
טל. 08-9790871
פקס. 08-9790671
in-forma@in-forma.co.il

אנחנו מלמדים אותך להשתמש במוח שלך יותר טוב.
הכלים הטובים ביותר כדי לקרוא פי 5 מהר יותר, להבין יותר ולזכור יותר.

החינוך לאלף השלישי

החינוך לאלף השלישי

ה’חינוך לאלף השלישי‘ הינה שיטת חינוך ייחודית לפיתוח הפוטנציאלים האנושיים. במקביל להתפתחות האישית, השיטה משלבת פיתוח מיומנויות תקשורת ושיפור יחסיים בינאישיים.

ה’חינוך לאלף השלישי’ עומד בלב פעילותה של ‘קרן פטריציו פאולטי’, היוזמת עשרות פרויקטים חינוכיים וחברתיים ברחבי העולם. בהתאם להשקפת עולמנו, וכפי שהוכח גם במחקר במדעי המוח, ניתן לסייע לכל אדם באשר הוא לממש את הפוטנציאל הטבוע בו בכל גיל ובכל שלב חיים. זאת כאשר התכנים מותאמים אישית לכל שלב התפתחותי. לשם כך, השיטה מתבססת, בין היתר, על שני עקרונות מרכזיים – התיווך וההשלכה ומותאמת לכל שלב. כיום, השיטה מופצת, על רעיונותיה והטכניקות שלה, בישראל ובכל העולם, באמצעות סמינרים, הרצאות, תוכניות חינוכיות, סדנאות אקדמיות ופעילויות סוציאליות.

כמו כן מיושמת השיטה במסגרות נוספות בארץ החל מעבודה עם ילדים והוריהם במסגרת סדנאות וכן במסגרת גן הפועל על פי עקרונות החינוך לאלף השלישי. בנוסף, קיימים גם שיתופי פעולה מחקריים ואקדמיים וקורסי הכשרה בתחום.
בין העקרונות הנוספים המנחים ומיושמים ע’י השיטה נמנים גם האמונה באדם וביכולותיו תוך פיתוח הרמוני של הגוף, הרגש והקוגניציה, ושימת דגש על רגישות וגמישות המוח האנושי; חשיבות המגנטיות והמודל האנושי המחנך ושימוש בשפה בונה ופרו-אקטיבית. בשיטה ישנה חשיבות גדולה להצבת מטרות ברות השגה, תוך הבנה של הפרוצדורות, משך הזמן והמשאבים הדרושים לשם השגתן וזכירת הסיבה האמיתית והרצון למימושן. גם הקריאה התלת מימדית ובה טכניקות של קריאה מהירה, מושתתת על החינוך לאלף השלישי.

בראש הצוות המקצועי של השיטה עומד פטריציו פאולטי. צוות המחקר, אשר מורכב מרופאים, פסיכולוגים, סוציולוגים, פילוסופים ופיזיקאים, התחייב ליישם את השיטה בשמונה השדות של החיים: בריאות ורוח, מערכות יחסים ומשפחה, חברויות וקהילה, קריירה וכספים, באמצעות לימוד מנגנונים המכתיבים את ההתנהגות האנושית ושל האסטרטגיות המאפשרות את השיפור.