אינפורמה ישראל בע"מ
הזית 21 כרמי יוסף
טל. 08-9790871
פקס. 08-9790671
in-forma@in-forma.co.il

אנחנו מלמדים אותך להשתמש במוח שלך יותר טוב.
הכלים הטובים ביותר כדי לקרוא פי 5 מהר יותר, להבין יותר ולזכור יותר.

אתרים עמיתים

פטריציו פאולטי

אתרו של המחנך והמאמן האיטלקי המוערך פטריציו פאולטי, הוגה שיטת החינוך לאלף השלישי העומד בראשה של קרן פטריציו פאולטי גם באיטליה ובישראל.

האירוע של השנה: 21 אנשים מצוינים, 21 דקות לכל אחד
19-20 נובמבר 2009, מילאנו, 21 אנשים מהעולם המצטיינים בתחומם, יספרו, כל אחד במשך 21 דקות, איך הם הגיעו למה שהגיעו – אנחנו נוכל ללמוד מהפרוצדורות שלהם. סמינר חובה למי שרוצה להרחיב את עולמו.

קרן פטריציו פאולטי
קרן שבמרכזה ה’חינוך לאלף השלישי‘ שהינה שיטת חינוך ייחודית לפיתוח הפוטנציאלים האנושיים. במקביל להתפתחות האישית, השיטה משלבת פיתוח מיומנויות תקשורת ושיפור יחסיים בינאישיים ומתמקדת בחינוך ובמחקר האקדמי.

בהתאם להשקפת עולמנו, וכפי שהוכח גם במחקר במדעי המוח, ניתן לסייע לכל אדם באשר הוא לממש את הפוטנציאל הטבוע בו בכל גיל ובכל שלב חיים. זאת כאשר התכנים מותאמים אישית לכל שלב התפתחותי. לשם כך, השיטה מתבססת, בין היתר, על שני עקרונות מרכזיים – התיווך וההשלכה ומותאמת לכל שלב. כיום, השיטה מופצת, על רעיונותיה והטכניקות שלה, בישראל ובכל העולם, באמצעות סמינרים, הרצאות, תוכניות חינוכיות, סדנאות אקדמיות ופעילויות סוציאליות. כמו כן מיושמת השיטה במסגרות נוספות בארץ החל מעבודה עם ילדים והוריהם במסגרת סדנאות וכן במסגרת גן הפועל על פי עקרונות החינוך לאלף השלישי. בנוסף, קיימים גם שיתופי פעולה מחקריים ואקדמיים וקורסי הכשרה בתחום.

הקרן תומכת בעשרות פרויקטים חינוכיים וחברתיים ברחבי העולם ומקדמת בעיקר את פרויקט ‘בתי ספר בעולם’ – פרויקט שבעזרתו, דרך הכספים שנאספים על ידי תרומות, נבנו כבר בתי ספר לילדים בהודו (בומבי, קראלה) באינדונזיה בקונגו ובמדינות מתפתחות אחרות. הפרויקט זכה לאחרונה במדליה מטעם נשיאות המדינה באיטליה.

כאן תוכלו למצוא סרטונים רבים, ראיונות עם מר פאולטי, חנוכה של מסע ‘השיירה של הלב’, המחנה למען נפגעי רעש האדמה באברוצו, קטעים מתוך הקורסים והפרויקטים הרבים ואפילו חנוכת חנות המזון המיוחדת באסיזי…

שפע של תמונות מהעולם, שם נפתחו בתי הספר של פרויקט ‘בתי ספר בעולם’ באפריקה, דרום אמריקה, הודו וגם… ישראל, תמונות מתוך פרויקט ‘מרוויליה’ – חודש של חינוך, מדע ואמנות במרכז העיר אסיזי, תמונות של ‘השיירה של הלב’ ועוד.

נערי האור
פרויקט נערי האור הינו פרויקט חברתי – חינוכי המתקיים בגבעת שאול בירושלים ומאפשר לבני נוער בסיכון ליהנות מחינוך לערכים ולפתח את הפוטנציאל הגלום בהם למען איכות חיים טובה יותר. אנו מאמינים כי ההתפתחות היא תוצאה של עבודה על המכלול של האדם ומסיבה זו הפרויקט מכוון לפיתוח כישוריהם הגופניים, הרגשיים והמחשבתיים. במקביל לכך, עובדים הנערים בייצור נרות במפעל הנרות של נערי האור, שגם הוא מקום של אימון.

עץ החיים – Albero della vita
קרן איטלקית הפועלת להכוונה ולחינוך ילדים ומבוגרים לפי עקרונות של שלום ושל קדמה חברתית, לדאגה וריפוי של חלשים, ביחוד של ילדים ונשים ללא הגנה החיים בתנאי קושי, לאיסוף משאבים אנושיים וכלכליים ולתמיכה בפרויקטים הומניטריים.
לקרן עשרות פרויקטים סוציאלים באיטליה והיא זו המקימה את הפרויקטים ובתי הספר בעולם.
הקרן זכתה כבר פעמיים במדליית הוקרה מטעם נשיא איטליה.

Informaazione
אינפורמה אציונה לומדת ובוחרת מסלולים חינוכיים של התפתחות, גדילה ואבולוציה המכוונות למצויינות, עבור שיפור אישי, מקצועי וחברתי, וזאת באמצעות שיטת החינוך לאלף השלישי, שיטת חינוך של רעיונות וטכנולוגיות המפותחים באמצעות הרעיונות של תיווך, השלכה ונירמול המכוונים לשיפור מתמיד.

סוהא
סוהא (נהגית כ- soha) הינה אמנות התנועה העתיקה בעולם ועוסקת במציאת ההרמוניה האנושית. זהו אתרו של דרור נווה, המלמד את השיטה בישראל.אימוני הסוהא מובנים מתרגול נשימות בשילוב עם תרגילי גוף ודרכם מוצעת דרך להתפתחות וגדילת הפוטנציאל האנושי.

נמסטה- פורטל מדיטציה ויוגה
מכיל מידע בנושאי מדיטציה, יוגה, טנטרה, טיפולים, תנועה, תרבות המאיה, מיסטיקה ועוד. באתר רדיו רוחני ואתר הכרויות לציבור הרוחני.

עפרה חומסקי – אימון להישגים אישיים
תהליך משותף ליצירת העתיד הרצוי והנכון למתאמן. לא רק לממש יעדים, אלא ליצור הישגים שילוו אותך בהמשך הדרך!

לימודי תקשורת
‘תקשורת ברוח חברתית’ הוא שמו של מסלול מיוחד, חדש ויחודי ללימודי תקשורת לתואר הראשון ( B.A.) במכללה האקדמית כנרת שבראשו ניצבת דוקטור חוה תדהר. הלימודים מקנים הכשרה מקצועית פרקטית ומקיפה המאפשרת לבוגרים להשתלב בארגוני תקשורת בכל גודל ומיקום, בארץ ובעולם.

פסיכומטרי

פסיכומטרי אחד על אחד – החברה היחידה בישראל המציעה קורס הכנה מקיף למבחן פסיכומטרי המועבר כולו בשיעורים פרטיים בידי מורים מנוסים וותיקים.

תואר פסיכולוגיה

במסגרת לימודי תואר ראשון פסיכולוגיה מוצגות בפני הסטודנטים שאלות היסוד של פסיכולוגיה בכלל והפסיכולוגיה הארגונית בפרט. מטרת התוכנית הינה הקניית מושגים בסיסיים בתחומים השונים של פסיכולוגיה, חשיפת הסטודנטים להתנסות ראשונית בתחום והגדלת הסיכויים להשתלב בלימודים של תארים מתקדמים בתחום פסיכולוגיה.

מועדון קריאה

אוהבים לקרוא ספרים? רוצים לקרוא ספרים חדשים? היכנסו לאתר זה ותוכלו ליהנות מקטעי קריאה מספרים חדשים!

מוח

הסבר על תהליכי הלימוד והזיכרון במוח
ג’ניפר ריימונד מאוניברסיטת סטנפורד מנהל מעבדה המנסה לפצח את הקישורים השונים בין אזורי המוח המאפשרים למידה. בסרטון היא מסבירה את מהות הנושא.

העדות המופלאה של ד’ר ג’יל בולט טיילור, חוקרת מוח, על האירוע המוחי שחוותה
סיפורה האישי המרגש של מי שהייתה עדה לאירוע המוחי של עצמה ואשר נותן הסבר בלתי אמצעי על שתי ההמיספרות של המוח, על ההבדלים בתפיסת העולם שלהן ועל אפשרות הבחירה שלנו.

חקר המוח – הדמיות תלת מימדיות יפהפיות של המוח
5 פרקי סדרה שיצר ערוץ PBS המוקדשים למוח. באתר האינטרנט של הסדרה תוכלו לצפות באנטומיה של המוח בשלושה מימדים, ללמוד על ההיסטוריה של חקר המוח, מהן אשליות וכיצד המוח יוצר אותן וללמוד על סריקות של המוח בטכנולוגיות כמו MRI, EEG ו- CAT. נפלא

Biodidac
מאגר מידע ביולוגי נפלא המספק באמצעות  אנימציות, צילומים וקטעי וידאו מידע על אורגניזמים, הביולוגיה האנושית וההיסטוריה של הביולוגיה.

Explore the Brain and Spinal Cord
מבנה המוח ומערכת העצבים הכולל טריוויה והסברים מדעים המלווים באיורים ותמונות. באתר סקירת נושאים רבים המתקשרים למוח ומערכת העצבים: אנטומיה משווה, מוח של גבר לעמת מוח של אישה, קשר עם איברים אחרים, תפקוד המוח בתחומים שונים של חיינו, השפעת המזון וסמים על המוח ואף תאור תפקידו של נוירולוג.

brainexplorer
תאורים ברורים של חלקי המוח השונים המלווים בהסברים ובתמונות ברורות לכל חלק, פרט ותמונה. הקשר בין מחלות התנהגותיות שמקורן במוח: מחלות נפשיות, מגרנות, פרקניסון, מחלת הנפילה ועוד למבנה המוח מפורט באתר בליווי תמונות והסברים ברורים.

Probe the Brain
משחק אינטראקטיבי משעשע הממחיש את האזורים במוח המפעילים אזורים שונים בגוף. בנוסף, מידע על ההיסטוריה של הנוירולוגיה ועוד

אודיולינק
אנימציות משובבות מאתרים שונים של מבנה העצב, המוח ופעולת הנוירטרנסמטורים בסינפסה.

הידען
אתר המרכז מידע רב בנושאים מדעיים שונים. חלקם הגדול של המאמרים בקישור הבא מתייחס לנושא חקר המוח:

זיכרון על קצה המזלג
אתר המחוננים של מט’ח נותן מידע על הזיכרון: תהליך קידוד המידע, תהליכי אחסון ושליפת המידע בעת הצורך. על סוגי הזיכרון הקיימים- מחסן הזיכרון לטווח קצרצר, מחסן הזיכרון לטווח קצר הזיכרון לטווח ארוך,  זיכרון של ידע פרוצדורלי וזיכרון של ידע הצהרתי (דקלרטיבי) וכמו כן עוסק בבעיות זיכרון- אמנזיה אנטרוגרדית (מתקדמת), אמנזיה רטרוגרדית (נסוגה), אמנזיית הילדות

עוד בנושא אמנזיה

זכרון ויזואלי

סטיבן וילטשייר (Stephen Wiltshire ) הוא נער אוטיסט עם כישרון מיוחד: הזיכרון הויזואלי שלו הוא פנומנאליי. הוא מסוגל לצייר בדיוק מדהים נוף שראה בפעם הראשונה.

עיצוב המוח אצל נהגי מוניות בלונדון

בכדי להיות נהג מונית בלונדון, צריך לעבור מבחן ובו על הנהג להוכיח שהוא יודע בעל פה את כל הרחובות והאתרים בעיר. מחקר שנעשה באוניברסיטת לונדון למדעים, הראה שההיפוקמפוס, האזור האחראי לזיכרון הויזואלי, אצל נהגי המוניות בלונדון, גדול יותר באופן פיזי מהגודל הרגיל של האזור הזה במוח.

שיפור למידה

מונחון ליקויי למידה
ובו מידע אלפביתי מא’- ת’ ומ A-Z, המכיל מונחים מתחום המוח, הביולוגיה ועוד.

אתר ללימוד פעילות המוח
ובו היכרות עם מבנה המוח, החושים, הזיכרון ועוד.

תעוד חקר המוח משנת 4000 לפני הספירה ועד עתה
כולל תמונות ואיורים מקוריים

אתר העוסק במוח ובתפקידיו באופן ברור, רחב ומפורט
באתר מידע רב עלמבנה מערכת העצבים, המוח, החושים, הגולגולת, ניסויי למידה וזכירה, השפעת תרופות וסמים, זכר ונקבה במוח,מוח שמאל ומוח ימין, שינה, מחסום דם-מוח, שפה ומוסיקה במוח, ניסויים ופעילויות: אשליות אופטיות, זכירה, זמני תגובה, כתיבה יצירתית, ניסויי חושים, דומיננטיות של איברים,  מקצבים ביולוגיים; משאבים: ספרים, מאמרים, אתרים ועזרי הוראה הקשורים למוח ומערכת העצבים. המידע ממוין לפי גיל: יסודי, חטיבה, תיכון.

יסודות תורת המוח
אוסף מאמרים על מושגי יסוד, ושאלות יסוד בחקר המוח

אטלס אינטראקטיבי של המוח
של בית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד, ובו אפשרויות התבוננות על מוח האדם מזויות שונות ובחתכים שונים. באתר ניתן להכיר את מבנה המוח ולהתבונן בצילומי מוח של אנשים שמוחם חלה במחלות כאלצהיימר, מחלת הנטינגטון וכו’.

אגף תערוכות המדע בהיכל האומנויות היפות בסן-פרנציסקו
תערוכה בנושא הזיכרון.. באתר הסברים על תהליכי הזיכרון במוח, הכולליםתמונות יפות וסרטי וידאו. האתר  מציע גם פעילויות אינטראקטיביות לשיפור הזיכרון ולהבנת התהליכים המשפיעים עליו. כמו כן מוגשות הרצאות הרדיו  באורך מלא, ברמה פופולרית.

אוסף מאמרים קצרים מהספרות המדעית העולמית בתרגום עברי
המאמרים עוסקים בחידושים בנושאים כגון חקר המוח, רפואה, איכות הסביבה,  אבולוציה  ורבים אחרים. כמו כן ניתן באתר סיכום של מחקר הביולוגיה במאה העשרים לפי ציר הזמן  ובנוסף מילון מושגים מדעי. האתר שייך למרכז המורים ‘זווית רחבה’.

איך התמודד מייקל פלפס עם בעיית ה-ADHD שלו
אמא של מייקל פלפס מספרת איך התמודדו היא ובנה עם האבחון של מייקל כלוקה בהפרעות קשב וריכוז.

תפיסת מילים בראייה צילומית (פרה-פוביאלית)
מאמר מדעי הסוקר את יכולת הקליטה של חומר כתוב בראייה צילומית
מחקר של Alan Kennedy, Wayne S. Murray , Claire Boissiere מאוניברסיטת Dundee, UK

מחקר המשתמש ב-EEG ובודק מה קורה במוח כשהעין קולטת תמונה מסוימת עוד לפני שזה מגיע לכדי המודע
Neuroscientist Paul Sajda, of Columbia University, taps into the vision system to help computers find meaningful images. Through an EEG cap, the computer can tell which image grab your attention e…

·         תמונות EEG בזמן קריאה צילומית

משהו לקרוא – על ספרים ועל קריאה
המלצה שבועית על ספר איכותי וקריא, למבוגרים או לילדים.